Home » metoda

ze mną nauczysz się o wiele więcej

Proponuję autorski program polegający na połączeniu różnych metod. Od tych tradycyjnych aż do tych najnowszych, opartych o prace z komputerem i technologie informacyjno – komunikacyjne. Priorytetową metodą nauczania jest metoda komunikatywna motywująca do szeregu interakcji między uczniami oraz umożliwiająca komunikację z osobami, których językiem rodzimym jest nauczany język włoski, jak również metoda kognitywna pobudzająca wszystkie procesy percepcyjne.

Metoda komunikatywna, która pozwala na możliwie szybkie rozpoczęcie komunikacji w języku obcym, realizowana jest w oparciu o oryginalne, najnowsze i najskuteczniejsze włoskie podręczniki ostatnich lat (Rete!Bravissimo!).

Oczywiście stawiam na metodę komunikatywną, ale nauka języka to nie tylko nauka mówienia, ale również nauka czytania, rozumienia ze słuchu jak i znajomość zasad gramatycznych niezbędnych do budowania poprawnych wypowiedzi. Mój autorski program obejmuje więc kompleksowe nauczanie, a zastosowanie tylko jedynej metody byłoby ograniczeniem dla wszechstronnego rozwoju słuchaczy moich kursów.

Nieodłącznym elementem tego nauczania jest wykorzystanie „autentycznych” materiałów audio i video (wycinki prasowe, audycje radiowe i telewizyjne itd.), które pozwalają na rzeczywistą konfrontację studentów z kulturą i tradycją słonecznej Italii. Ich zadaniem jest przybliżenie studentom realiów językowych charakterystycznych dla włoskiej kultury.

Uczę, ale również wymagam, by systematycznie powtarzać materiał, przygotowuję sprawdziany i testy. Należy pamiętać, że żadne nowoczesne rozwiązania, najmodniejsze kursy i uznawane za najskuteczniejsze metody nauki, nie sprawią, że język obcy będzie można opanować bez wysiłku i w krótkim okresie czasu. Bez silnej motywacji, systematyczności i sumienności ze strony moich słuchaczy nic nie zdziałamy.

Liczę więc na Was. Razem jest łatwiej.